چقدر برای سفر هزینه می کنیم?

در طول زندگی چند کشور را دوست داری ببینی، برای چند تا برنامه داری و مهمتر از همه چقدر در خصوص کشور ها مطالعه کردی تا بخوای سفر کنی؟ راستی کجاهای ایران را از نزدیک و یا در کتاب دیدی؟ به چند تا غار سر زدی و چند تا آبشار معروف کشور خودمان را دیدی؟ چه زمانی برای سفر کردن مناسبه؟

استانداردهای سفر چیست و چقدر است؟ عموما برای یک سفر داخلی و یا خارجی به چه میزان باید هزینه کنیم؟ اصولا سوغات چه سهمی از سفر را دارد و آیا حاشیه بر متن چیره خواهد شد؟

دریافتی و یا حقوق کلی سالانه ما چقدر است و تا چه میزان برای تفریحات زندگیمان یعنی موارد غیر ضروری هزینه می کنیم و از آن مقدار چقدر برای سفر کنار گذاشته می شود؟ و در کل اثر بخشی این هزینه راضی کننده است؟

به سفر چقدر بها می دهیم؟ تا چه اندازه مشقتهای سفر را تحمل می کنیم؟

انسانهای بزرگی که خودمان قبول داریم چقدر سفر کرده اند و این سفر تا چه اندازه در بینش آنها تاثیر داشته است؟

اینها سوالاتی است تا بتوان با پاسخ به آن خودمان متوجه نقش سفر در برنامه زندگیمان شویم.

اگر به فکر سفر داخلی هستیم راههای زیادی برای آن وجود دارد و بهترین آنها سئوال از افراد بومی شهر های مختلف که در حال حاضر در شهر ما زندگی می کنند و جستجو در سایتهای اینترنتی است به عنوان مثال سایت http://www.anobanini.ir/ و http://fa.wikipedia.org  از جمله سایتهای خوب فارسی بوده و برای اطلاعات بیشتر بهتر است با جستجو " مناطق دیدنی + نان شهر" از سایتهای متفاوت و همچنین خاطرات سفر دیگران بهره برد.

در مرحله دوم باید از روی نقشه خصوصا map.google.com فاصله و زمان هر یک از آنها را پیدا و برنامه ریزی نمود.

در مورد هتل نیز بهتر از قبل از سفر لیست هتلهای آن استان به شماره تلفن و آدرس و حتی در صورت نیاز هتلهای استانهای همجوار از اینترنت تهیه شود. برای رزو هتلها نیز سایتهای معتبری امروزه در داخل و خارج کشور وجود دارد که گزینه های خوبی خصوصا برای شهرهای توریستی و شلوغ می باشد.

در خصوص اوقات شرعی نیز بهترین و راحت ترین راه استفاده از تله تکس شبکه سوم سیما می باشد.

سفر را هر چه راحت بگیرید بیشتر خوش می گذرد البته باید فکر همه چیز را کرد و موارد مهم را همیشه مد نظر قرار داد و موارد غیر ضروری را حذف نمود.

برای سفر خارج نیز باید ابتدا از کسانیکه تجربه آن را داشته سئوال نمود و بعد سفرنامه های داخلی و یا خارجی را مطالعه کرد.

در خصوص سفر مطلب زیاد است و حتی در اسلام نیز روایات زیادی در مورد آداب سفر و حتی حق همسفر ذکر شده که همگی باعث افزایش لذت سفر و فرهنگی مسافرت می گردد.

در نوشته  های قبلی نیز اشاره شد در کشور های پیشرفته متوسط سفر خصوصا سفر خارج از کشور بالا و حدود 5 سفر در طی یک سال می باشد. امروزه دانش آموزان در آن کشورها به طور متوسط دوبار در سال از طرف مدرسه به اردو خواهند رفت و ...

/ 0 نظر / 51 بازدید