میزان تولید خودروهای سایپا و ایران خودرو در سال 89

به گزارش خبرنگار ایسنا، گروه صنعتی ایران خودرو شامل شرکت‌های ایران خودرو و ایران خودرو دیزل در سال گذشته 765 هزار و 647 دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری تولید کرد و توانست رتبه نخست را از آن خود کند. این درحالی است که گروه خودروسازی سایپا شامل شرکتهای سایپا، پارس خودرو و زامیاد در سال گذشته توانسته بود 757 هزارو 759 دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری تولید کند و در نهایت به مقام دوم دست یابد.

ایران خودرو در سال گذشته به تفکیک، 755هزار و555 دستگاه سواری و وانت و 10 هزار و 92 دستگاه خودرو تجاری تولید کرد. این درحالی است که گروه خودرو سازی سایپا در سال گذشته به تفکیک 748 هزار و 630 دستگاه خودرو سواری و وانت و 9 هزار و 129 دستگاه تجاری تولید کرده بود.

محصولات ایران‌خودرو شامل خودروهای سواری، دودیفرانسیلی، وانت، کامیون، آمبولانس، مینی‌بوس و میدل باس، اتوبوس و ماشین آتش‌نشانی و محصولات سایپا شامل خودروهای سواری، دودیفرانسیلی، کامیون، ماشین آتش ‌نشانی، وانت، مینی‌بوس و میدل باس، اتوبوس و ون هستند.

بعد از ایران خودرو و سایپا، گروه بهمن با مجموع تولید بیش از 54 هزار دستگاه سومین خودروساز بزرگ ایران باقی ماند. تنوع تولید این شرکت شامل محصولات سواری، دودیفرانسیلی، وانت، مینی‌بوس و میدل باس و اتوبوس می‌شوند.

مجموع تولید سه خودروساز بزرگ ایران در سال گذشته به رقم یک میلیون و 574 هزار و 170 دستگاه رسید که 98.5 درصد از کل تولید خودرو در کشور را شامل شد.

http://www.tabnak.com/nbody.php?id=105346

/ 0 نظر / 40 بازدید