دست نوشته ها

اجتماع امروز و مدیریت نوین

میزان تولید خودروهای سایپا و ایران خودرو در سال 89
ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٠  

به گزارش خبرنگار ایسنا، گروه صنعتی ایران خودرو شامل شرکت‌های ایران خودرو و ایران خودرو دیزل در سال گذشته 765 هزار و 647 دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری تولید کرد و توانست رتبه نخست را از آن خود کند. این درحالی است که گروه خودروسازی سایپا شامل شرکتهای سایپا، پارس خودرو و زامیاد در سال گذشته توانسته بود 757 هزارو 759 دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری تولید کند و در نهایت به مقام دوم دست یابد.

ایران خودرو در سال گذشته به تفکیک، 755هزار و555 دستگاه سواری و وانت و 10 هزار و 92 دستگاه خودرو تجاری تولید کرد. این درحالی است که گروه خودرو سازی سایپا در سال گذشته به تفکیک 748 هزار و 630 دستگاه خودرو سواری و وانت و 9 هزار و 129 دستگاه تجاری تولید کرده بود.

محصولات ایران‌خودرو شامل خودروهای سواری، دودیفرانسیلی، وانت، کامیون، آمبولانس، مینی‌بوس و میدل باس، اتوبوس و ماشین آتش‌نشانی و محصولات سایپا شامل خودروهای سواری، دودیفرانسیلی، کامیون، ماشین آتش ‌نشانی، وانت، مینی‌بوس و میدل باس، اتوبوس و ون هستند.

بعد از ایران خودرو و سایپا، گروه بهمن با مجموع تولید بیش از 54 هزار دستگاه سومین خودروساز بزرگ ایران باقی ماند. تنوع تولید این شرکت شامل محصولات سواری، دودیفرانسیلی، وانت، مینی‌بوس و میدل باس و اتوبوس می‌شوند.

مجموع تولید سه خودروساز بزرگ ایران در سال گذشته به رقم یک میلیون و 574 هزار و 170 دستگاه رسید که 98.5 درصد از کل تولید خودرو در کشور را شامل شد.

http://www.tabnak.com/nbody.php?id=105346


کلمات کلیدی: عمومی ،خودرو
 
صفات یک دوست خوب
ساعت ٧:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٠  

 

یه دوست معمولی  ،  یه دوست واقعی 

 یه دوست معمولی وقتی میاد خونت، مثل مهمون رفتار می کنه

یه دوست واقعی درِ یخچال رو باز می کنه و از خودش پذیرایی می کنه

یه دوست معمولی هرگز گریه تو رو ندیده

یه دوست واقعی شونه هاش از اشکای تو خیسه

یه دوست معمولی اسم کوچیک پدر و مادر تو رو نمی دونه

یه دوست واقعی اسم و شماره تلفن اونها رو تو دفترش داره

مابقی در ادامه 


کلمات کلیدی: عمومی ،خانواده ،تفکر
 
ارزش لحظه ها
ساعت ٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳٩٠  

اگر می خواهی ارزش ده سال زندگی را بفهمی از زوجی که از هم جدا شده اند بپرس. اگر می خواهی ارزش چهار سال زندگی را بفهمی از یک فارغ التحصیل بپرس. اگر می خواهی ارزش یک سال زندگی را بفهمی از یک دانش آموز که از امتحان آخر سال مردود شده است بپرس.اگر می خواهی ارزش نه ماه زندگی را بفهمی از یک مادر که تازه نوزداش را به دنیا آورده بپرس. اگر می خواهی ارزش یک ماه زندگی را بفهمی از یک مادر که نوزاد نارسی به دنیا آورده بپرس. اگر می خواهی ارزش یک ساعت زندگی را بفهمی از عاشقانی که چشم به راه معشوق بوده اند بپرس. اگر می خواهی ارزش یک دقیقه زندگی را بفهمی از کسانی که از هواپیما و قطار جا مانده اند بپرس. اگر می خواهی ارزش یک ثانیه زندگی را بفهمی از کسانی که از یک حادثه ناگهانی جان سالم به در برده اند پرس. اگر می خواهی ارزش یک هزارم ثانیه را بفهمی از کسانی که مدال نقره المپیک را برده اند بپرس.اما وقتی ارزش یک دوست را می فهمی که از دستش بدی ! زمان برای هیچ کس صبر نمی کند ! و هر لحظه از عمر یک گنج گرانبهاست ! وقتی ارزش داره که آنرا با کسی که برات مهمه، سپری کنی!


کلمات کلیدی: عمومی ،تفکر