دست نوشته ها

اجتماع امروز و مدیریت نوین

تفاوتهای زنان و مردان
ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز ٢٢ فروردین ۱۳۸٧  

تمامی ما انسانها از روی شناختی که داریم (تصورات ذهنی خودمان)دیگران را محک می زنیم یعنی با روحیات و اندیشه های خود نحوه ارتباط خود را می سازیم. کروموزوم xx  نوید فرزند دختر و کرومزوم xy نوید فرزند پسر را می دهد جالب اینکه این دو تفاوتهای بسیاری را دارند که عموما فقط تفاوتهای فیزیکی آن برای مردم مشهود بوده در صورتیکه تفاوتهای رفتاری و روحی روانی آن بیشتر و پیچیده تر می باشد به همین دلیل است که کارشناسان عموم اختلافات منجر به طلاق را سوء تفاهم می نامند (این آمار تا 90% گزارش شده است) بنابراین به نظر بعضی روانشناسان شاخت از تفاوتها و درک متقابل بهترین راهکار حل مشکلات روابط بین خانمها و آقایان می باشد. کلمه انگلیسی understand یعنی خود را بجای دیگران (در stand  دیگران) گذاشتن دقیقا همان چیزی است که باید آنرا کلید راه حل نام برد.


کلمات کلیدی: خانواده
 
موتورهای بنزینی هیدروژنی
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱٠ فروردین ۱۳۸٧  

در سال جدید کمی هم بحث علمی از بحثهای رایج در کشور مثل سوخت خودروها و تکنولوژیهای حال و آینده موتورهای وسایل نقلیه بخصوص ماشینهای سواری انجام دهیم.

یکی از روشهای مناسب برای بالا بردن راندمان خودروها اضافه کردن هیدروژن به سوخت بنزین است که منجر به بالا بردن عدد اکتان سوخت می گردد (عدد اکتان مهمترین پارامتر کیفیت بنزین می باشد که با افزایش آن می توان کارایی خودرو را افزایش داد-برای دوگانه سوز کردن با گاز سی ان جی بهره مناسبی گرفت – موتور را کوچک تر و سبکتر نمود- توان را افزایش داد و ...) و آلودگی را کاهش داد و همچنین رقیق سوزی را در موتور بیشتر نمود.

اما تنها مشکل این تئوری تهیه هیدروژن می باشد که در سال 1999 یک تیم پژوهشی در دانشگاه ام آی تی MIT)) دستگاهی به نام پلاسماترون( Plasmatron) را اختراع نموده و به ثبت رسانده که سوختهای هیدروکربنی را به هیدروژن تیدیل می کند. که امید می رود از چنین دستگاهایی در خودروهای چند سال آینده استفاده شود و با مخلوط 75% سوخت بنزینی و 25% هیدروژن بازدهی موتور خودرو 30 درصد افزایش و مقدار آلاینده های را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

استفاده هیدروژن به عنوان سوخت نه تنها باعث کاهش آلودگی می گردد بلکه میزان Co2 را نیز کاهش می دهد.

در ادامه یک قسمتی از تحقیقات دانشگاه MIT بر روی این پروژه ها و دورنمای جهان برای موتورهای احتراق داخلی و سوختهای مصرفی آنها نیز آمده است .

برای اطلاعات بیشتر در صورت نیاز می توانید با تماس با مدیریت وبلاگ پایان نامه ها و مطالعات محققان را در این زمینه دریافت نمایید.


کلمات کلیدی: خودرو